Publikované

Výhody teplej podlahy – vykurovacie káble a rohože

Keramická dlažba, prírodný kameň alebo teraco

Keramická dlažba a podlahy z mramoru, žuly a teraca predstavujú rozumné riešenia, ktoré sa vyznačujú ľahkou údržbou a sú prakticky nezničiteľné.  Existuje tak veľa predností, ktoré vedú k výberu kamennej podlahy.

Avšak nevyhrievané kamenné podlahy sa ale vyznačujú tiež chladivým povrchom, ktorý nie je príjemný na dotyk bosej nohy bez ohľadu na to, či je zima alebo leto.

Na druhej strane studené kamenné podlahy možno však skvele doplniť o elektrické podlahové vykurovanie DEVI. Naše vykurovacie káble alebo rohože umiestené priamo pod kamennou podlahou zaručujú, že nohy budú neustále  v teple a v miestnosti bude vždy príjemne teplo.

Vhodné pre podlahové vykurovanie DEVI

Kamenné podlahy strácajú teplo rýchlo. Naproti tomu, keď sú vykurovacie káble alebo rohože umiestnené priamo pod podlahou, tak sa tiež rýchlo ohrievajú. Z tohto dôvodu  je kamenná podlaha ideálnym partnerom pre moderné termostaty DEVI, ktoré sa vyznačujú presnou a efektívnou reguláciou tepla. To všetko zaručuje vynikajúci komfort a ekonomiku prevádzky.

Príjemná teplota podlahy závisí od typu podlahovej krytiny. U dlaždíc, kameňa a teraca je teplota v rozpätí 26–29ºC.

Voľba výrobku
Pre nastavovanie teploty podľa svojho denného režimu a tiež kvôli úspore energie zvoľte DEVIreg™ 130/530 alebo termostat DEVIreg™550 or 535 s dvomi úrovňami teploty a časovačom.  DEVIreg™ 535 obsahuje podlahový snímač, ktoré bude udržiavať podlahu teplú bez ohľadu na ročné obdobie.

Ak zvolíte moderný, bezdrôtový a ľahko použiteľný systém regulácie vykurovania, tak si vyberte DEVIlink™.

Pri rekonštrukciách odporúčame použiť DEVImat™ DTIF alebo DEVImat™/DEVIflex™ DTIR. Tieto systémy sa vyznačujú  nízkou stavebnou výškou, ktorú je dôležité zohľadniť pri inštalácii podlahového vykurovania na existujúcej podlahe.

U novostavieb, kde sa káble alebo rohože môžu inštalovať do betónovej vrstvy, odporúčame využiť DEVIflex™ DTIP, DEVIflex™ DTIE, DEVImat™ DTIP alebo DEVImat™ DTIE.