Publikované

Systém DEVIcell™ – elektrické podlahové kúrenie

Čistá, jednoduchá a rýchla montáž! Podlahové vykurovanie a drevená podlaha v jednom dni, kombinácia dosiek DEVIcell™ DRY, vykurovacích káblov DEVIflex™ a termostatu Devireg™ 550, ponúkajú dokonalé riešenie pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu elektrického podlahového vykurovania pod drevené podlahy. Systém môže byť inštalovaný na betónové podlahy alebo priamo na drevené podlahy bez ďalšej prípravy. DEVIcell™ poskytuje potrebné izolačné vlastnosti, čo sa týka podkladu pre elektrické podlahové kúrenie.

DEVIcell™ DRY umožňuje inštalovať elektrické podlahové vykurovanie v ranných hodinách a zapnúť ho v popoludňajších hodinách, kedy by bolo práve dokončené kladenie podlahy.

Parkety, laminátové a drevené palubovky

Drevo je prírodný materiál, ktorý sa v závislosti od teploty sťahuje alebo rozťahuje. To kladie vysoké nároky na podlahové vykurovanie. Systém musí zaručiť nárast teploty miernym a kontrolovaným spôsobom.
Presná regulácia vykurovania
Elektronický termostat s podlahovým čidlom DEVIreg™ je perfektnou voľbou pre drevené podlahy. Termostat zaručuje, že teplota v podlahovej konštrukcii je vždy v súlade s požiadavkami danej podlahy, doporučenými výrobcom drevených podlách.

Pre všetky typy drevených podláh

Systém podlahového vykurovania DEVI možno použiť kdekoľvek v dome. Je jedno, či je podlaha zostavená z paluboviek umiestnených na trámoch, laminátov dreva alebo drevených parkiet, podložených trámami na betónovom podklade.

S ohľadom na drevo nesmie nainštalovaný výkon prekročiť 100 W/m2, poprípade 80 W/m2, ak sú káble položené do vzduchových medzier medzi trámami. Pokiaľ sú tepelné straty objektu vyššie než maximálne povolené, pre zabezpečenie komfortnej teploty v miestnosti je potrebné rozhodnúť, či zvoliť dodatočnú izoláciu alebo vybudovať ďalší zdroj tepla.Zo všetkých kritérií je najdôležitejšie, aby podlaha bola vždy dobre izolovaná a tepelný výkon mohol v maximálnej miere prispieť k čo najvyššiemu komfortu vykurovania pri minimálnej spotrebe energie.Termostaty Devireg sú vybavené jednak zabudovaným priestorovým snímačom, ktorý meria teplotu miestnosti a tiež podlahovým snímačom umiesteným v podlahe, ktorý meria a obmedzuje teplotu podlahy na maximálne nastavenú hodnotu. Maximálne povolená teplota je stanovená výrobcom danej podlahy.Voľba výrobku
Pre suchú montáž  doporučujeme buď DEVicell™ alebo DEVIdry™, ktorý je nový, uvádzaný na trh.

Pri použití dosiek Devicell™ je nutné inštalovať vykurovací kábel priamo do dosky. Doporučujeme DEVIflex™ DTIP-10, DTIE-6 alebo DTIE-10. Drevené podlahy nesmú byť zahrievané káblami o výkone väčšom ako je 10W/m.
V kombinácii s DEVIcell™ doporučujeme použiť jeden z nasledujúcich termostatov: DEVIreg™ 550, DEVIreg™ 535, DEVIreg™532 a pre modernú, bezdrôtovú a ľahko  použiteľnú reguláciu vykurovania zvoľte DEVIlink™.

Pri použití DEVIdry™ si môžete vybrať medzi dvomi rôznymi výkonmi, a to buď 55W/m2 alebo 100W/m2. Oba výkony môžu byť použité pre drevené podlahy. Výkon 55W/m2 je určený pre drevené podklady a výkon 100W/m2 je určený pre betónové podklady (nikdy nie pre použitie  s drevenou základovou podlahou).

Pri použití DEVIdry™ je povinnosťou použiť sadu DEVIdry™ Kit (obsahuje regulátor a riadiacu jednotku).

S drevenou podlahou a pre potrebu regulácie musí byť vždy inštalované podlahové čidlo s funkciou obmedzenia maximálnej teploty.

THERMEX s.r.o. Vám ponúka široký sortiment značky DEVI:

[wpsc_products category_url_name=’dosky-devicell-2m2′ number_per_page=’12’ sort_order=’name’]

Inštalačný návod pre DEVIcell™ - Predstavte si, že môžete zapnúť elektrické podlahové vykurovanie v deň, kedy bolo inštalované - bez toho, aby ste museli čakať na vysušenie výplňového materiálu. Kombinácia dosiek DEVIcell™DRY, vykurovacích káblov DEVIflex™ a termostatu DEVIreg™ 550 ponúka dokonalé riešenie pre rýchlu a jednoduchú montáž elektrického podlahového vykurovania pod drevené podlahy.